پنج مزیت مهم در بازاریابی ویروسی

امروز در حال گشتن در وب سایت های مختلف بودم که با این مطلب برخوردم گفتم کمی هم من در این مورد بنویسم.

بهترین راه برای تعریف بازاریابی ویروسی این است که آن را پیامی بنامیم که به‌صورت تبلیغات دهان‌به‌دهان توسط مخاطبان شما منتقل می‌شود. این نوع تبلیغات، پیام شما را بین توده‌های افراد گسترش می‌دهد و همچنین کمک می‌کند که بین آن‌ها خوش‌نام شوید. بازاریابی ویروسی به‌طور معجزه‌آسایی برای هزاران نفر از بازاریابان در بهبود رشد و موفقیت کسب‌وکار آنلاین مؤثر عمل کرده است. این روش بازاریابی، برای دیده شدن برند شما، کسب ترافیک برای سایتتان و افزایش درآمد حاصل از فروش شما فوق‌العاده خواهد بود.

دقیقا مانند تصویر بالا است یکی با دعوت به وب سایت و یا شرکت عضویت می گیرد بعد از خدمات استفاده می کند اگر خوب باشد به دیگران هم توصیه می کند . و این روند ادامه می یابد البته مدیران و شرکت ها و همچنین وب سایت ها از جمله خود من برای ترغیب افراد به معرفی ما به مشتریان دیگر جوایز خوبی مانند سود از هر خرید فرد ( البته من این کار را انجام نمی دهم چون خدمات سایت من به اندازه ای ارزان است که سود چندانی برای من نداره که با دیگران تقسیم کنم ) و یا جوایز برای افزودن مشتری جدید ، می توان حتی جوایز را پلکانی کرد تا رغبت مشتریان برای اشتراک گذاشتن اطلاعات خوب خود از ما با دیگران را افزایش دهد.

( حتی می توان به صورت هرمی عمل کرد و یا از پروپاگاندا استفاده نمود )

اگر از پروپاگاندا استفاده کنید مشتران شما با تعصب به جلب مشتریان بیشتر برای شما فعالیت می کنند و شما دارای یک ویروس بازاریابی می شوید و شما به سختی می توانید آن را کنترل کنید از مزایای مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. افزایش مشتریان
  2. رشد فراوان در زمان کوتاه
  3. کسب اعتبار بیشتر
  4. قابلیت دیده شدن بهتر
  5. کاهش هزینه های تبلیغاتی

علت این که این روش را به نام بازاریابی ویروسی می شناسیم این است که اگر یک شخص از یک خانواده را مشتری خود کنید احتمال این که کل خانواده مشتری شما شود بسیار است و مانند ویروس از یک شخص به شخص دیگر منتقل می شود ، این کار می تواند سرعت باور نکردنی به پیشرفت شما دهد و ترافیک بسیاری را به سایت شما هدایت کند.

زمانی که مشتریان درباره شما نظرهای خود را به اشتراک می گذارند شما فرست دیده شدن بین افراد دیگر را دارید، با این وجود نیازی به تبلیغات ندارید چون مشتریانتان این کار را برای شما انجام می دهند همه هزینه تبلیغات را کاهش می دهد و تاثیر گذارتر است.

شما هم می توانید تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.