راه پیشرفت من از کجا شروع شد

mghub.ir

سه سال از آخرین مطلبی که ارسال کردم گذشته علت فشورده خواندن درس های دانشگاه یا کار تمام وقت در این مدت نمی دانم ولی از امروز تا یک ماه دیگه وقت دارم بنویسم.

فروش بیمه با هاب سنتر

ماه ها از شروع پروژه هاب سنتر گروم ملکانی می گذرد ، شرکت های کوچک و ناشناخته درخواست همکاری دادند اما هیچکدام نه دوست داشتند هزینه پرداخت کنند نه هنگام فروش محصول خودشان به ما پلولی بدهند واقعا چرا فکر می کردند منِ مدیر چنین کاری انجام می دادم.

هر چیز منطقی عملی هست

برخی همچنان درگیر ارقام نجومی هستند که واقعیت ندارند ، واقعیت آن در ذهن شماست و آنچه که در فکر شما منطقیست پس در واقیت عملی می باشد ، هر شخصی براساس کاری که انجام می دهم حقوق می گیرد اگر دستمزد بیشتر بخواهیم باید حقوق دیگران را بگیریم این همان مرزی است که انسانیت را از من می گیر.

هر روز افراد زیادی با من تماس می گیرند و با توهم این که بیا من این کار را برای شما انجام می دهم بعد شبکه شما به آسمان هفتم می رسد ، اگر کار های آن ها مناسب بود خودشان در آسمان هفتم بودند و من را آدم هم حساب نمی کردند ، حال چند روزی آویزان ما هستند فکر می کنند چندتا همایش و سمینار انگیزشی روی من هم همان تاثیری را خواهد داشت که روی خودشان داشته ، علت این امر این است که بیشتر ایرانیان حداکثر تلاش خود را نمی کنند و زمانی که به آن ها این واقعیت را می گویید که می توانند پول بیشتری را کسب کنند انگیزه کارکردن می گیرند.

البته از شانس بد من بیشتر افرادی که اطرف من هستند از دسته افراد تنبل هستند که همین موضوع باعث دوری من از این افراد شده. از افرادی که باعث کندی شما می شوند دور شوید شاید. منطقی بودن بیشتر برنامه نویس ها آن ها را تنها می کند برای درک بهتر خود نقد دیگران را بررسی کنید مثلا من نوشته همسر یک برنامه نویسی را مطالعه کردم.

هیچ وقت برای حل اشتباه دیر نیست

زمانی که شما یک برنامه بنویسید اگر یک نقطه اشتباه باشد برنامه کار نخواهد کرد. برخی افراد نقطه های زیادی در زندگی و کار خود قرار داده اند که این مسئله باعث ناتمام ماندن برنامه های کاری و زندگی آن ها شده در برنامه نویسی به مشکلات باگ می گوییم قبل از شروع هرکاری باگ های خود را بگیرید. بیشتر افراد در زمان پیری تازه بفکر برطرف کردن باگ های خود هستند.

چرا زیاد سطح بالا توضیح می دم

همیشه در کلاس هایم تلاش می کنم فکر کردن به موضوع های نامرتبط به کلاس را از دانشجو هایم بگیرم همه حتی یک ساعت به حرف هایم بدون توجه حوادث محیط گوش می دهند ، چشمان آن ها همراه با حرکت من حرکت می کند ولی معمولا در پایان کلاس برای بهبود نحوه تدریس از آن ها می پرسم سوالی دارند ، همه می گویند نه خیلی خوب بود اما ما هیچ چیز متوجه نشدیم و کلا یک ساعت خستگی تدریس در وجود آدم دوبرابر می شود. خیلی ها هم می گویند نمی شود از مطالب مقدماتی شروع کنید ، باز در فکر فرو می روم ، خیلی ها گفتند همه مشکلات از سطح بالا دانش من نسبت به دیگران در آن موضوع است.

این که خودم هنوز نمی دانم من از کجا شروع کردم که باید دیگران هم از آنجا شروع کنند. شاید به علت سن کم من همه فکر می کنن باید مطالب بچه گانه و سطحی باشد ولی بعد پایان کلاس سنگینی مسایل همه را کلافه می کند. زمانی که در دانشگاه تحقیق و کنفرانس داشتم اساتید سوال های بیشتری از مقدار توضیحات پاورپوینت می پرسیدند که همیشه با پاسخ کامل من موضوع بیشتر از حدود کلاس باز می شد و بچه های کلاس تازه موضوع را متوجه می شدند و برای اذیت کردن استاد سوال های موضوعات جدید تر از دانش اساتید می پرسیدند اما معمولا استاد نبود وقت را بهانه می کرد و رو به من می گفت هفته دیگه اون قسمت هایی که حذف کردی بگو مطالب خوبی ارائه دادی.

آیا دارم پیر می شم

امسال دی ماه من 10 سال است که وارد فضای مجازی شدم ، زمان شروع حرفه ای ام با دوستان دبیرستان یک وبلاگ داشتیم که بیشتر برای دانلود مطالب به همراه آموزش قرار می دادیم من و یکی دیگر از بچه ها مسئول فنی تیم بودیم بعد از امتحان ها دیگر همه چیز تمام شد تازه به ما می خواستند تبلیغ بدهند که تیم از هم جدا شد.

تلاش بکن شاید شدی دستیارم

از آن زمان دنبال آدم های پر تلاش هستم می شود گفت تنها سه نفر در این ده سال آن هم در شهر های مختلف یافتم البته چند نفر کلاه بردار هم به تور ما افتادند دیگر اینا آخرش بودن اما درس هایی گرفتم و درس هایی به آن ها دادم.

اول یاد بگیر با دانش چکار هایی باید انجام بدی

امروز که برای شما این مطلب را می نویسم به 12 زبان برنامه نویسی برنامه مسلط هستم اما همیشه به یادگیری ادامه می دهم کارهای خاصی در 6 ماه گذشته کرده ام که خودم هم باورم نمی شود ، MGhub نتیجه بخش بزرگی از دانش من در زمینه نرم افزار است بله همه دانش من نیست من دانش آموخته مهندسی عمران هستم یکی از دوستانم مرا به اشتباه برای برای برنامه نویسی به شرکتشان دعوت کرد ، این دعوت اشتباه به من انگیزه داد تا به فعالیت خود در ضمینه ای خارج از تخصصم بکارم ادامه دهم.

امروز که با این همه زبان برنامه نویسی آشنا هستم بازهم احساس نادانی دارم ، زمانی که یک تیم فروش را به من دادن تا به آن ها فروش آنلاین را آموزش دهم گفتم چیزی نیست درسم را دادم همه راضی بودند اما خودم گفتم هنوز چیزی کم است برحسب عادت در یوتیوب جستجو کردم و به سمینار هایی که برای مدیران و نحوه مدیریت تیم بود بر خوردم عالی بود می توانم بگوییم دانش جدیدی است که درحال یادگیری آن هستم.