بدون تصویر

جلوگیری از باز شدن سایت با www

یکی از دلایلی که این پست را نوشتم برای این بود که نیازی به تغییر کد آپاچی توسط شما نباشد اما با w هنوز درست نشده ولی برای بدون w نیازی به ویرایش ندارید.

همان طور که می دانید برای جلوگیری از ایندکس سایت توسط جستجو گرها باید باز شدن سایت خود را با www یا بدون www تنظیم کنیم.

این کار برای این است که دامنه سایت شما 2 سایت شناخته می شود و مطالب شما در www.myweb.ir و myweb.ir نمایش داده می شود.

وجود محتوا یکسان در دو آدرس یعنی اسپم و سایت شما اسپم شناخته می شود.

در سیستم های وبلاگدهی :

این در سیستم های وبلاگدهی نیز وجود دارد البته این سایت ها یک دامنه اصلی دارند که تنها همان دامنه آدرس اصلی وبلاگ شما است.

و دامنه های دیگر دارای رتبه جدایی بوده و کپی وبلاگ شما هستند.برای همین در نتایج این دامنه ها با نام دامنه پارک شده خوانده می شوند.و در نتایج جستجو نمایش داده نمی شوند.

در سایت های با سرور آپاچی :

خب حالا می ریم سر کد برای جلوگیری از وجود دو آدرس برای سایت شما ابتدا باید چک کنید ببینید که با www و بدون آن باز می شود یا نه سپس یکی از دو را زیر را انتخاب کنید.

1.باز شدن با www

کافی است به جای mgroup.ir آدرس سایت خود را وارد کنید و کد زیر را در فایل htaccess در مسیر روت سایت قرار دهید در صورت نبودن این فایل آن را ایجاد کنید و کد را قرار دهید.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mgroup.ir [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.mgroup.ir/$1 [L,R=301]

2.باز شدن بدون www

کافی است کد زیر را در فایل .htaccess در مسیر روت سایت قرار دهید در صورت نبودن این فایل آن را ایجاد کنید و کد را قرار دهید.

# Redirect from www to non-www (never use both)
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]

منابع:MGroup ,Apache ,Google webmaster