دانلود کد بلاکس

کد بلاکس یکی از بهترین IDE هایی است که من تاکنون با آن کار کرده ام یکی از بهترین خصوصیت های آن رایگان بودن آن است . اما از آن بهتر برای سه سیستم عامل ویندوز مک و لینوکس موجود است . از ویژگی های دیگر آن امکان نصب در همه ویندوز ها را دارد مانند windows xp , vista , 7 , 8 , 8.1 , 10 .

یکی از قابلیت های مهم آن امکان افزودن کامپایلرهای دیگر زبان ها مانند GNU Fortran، Digital Mars فرترن و GNU GDC را پشتیبانی می‌کند .

Code::Blocks از چندین کامپایلر پشتیبانی می‌کند، شامل MinGW / GCC، Digital Mars، Microsoft Visual C++، Borland C++، Watcom و همینطور Intel C++ compiler. در حقیقت این IDE برای زبان ++C طراحی شده‌ است .

کد بلاکس در کل برای افرادی که در حال آموختن برنامه نویسی هستند خوب می باشد و در سطح پیشرفته ویژوآل استودیو مناسب می باشد عوامل دیگری در رشد این نرم افزار نیز وجود دارد یکی از آن ها حجم کم نرم افزار و توسعه و پیشرفت مداوم کد بلاکس از ویژگی های مهم آن است.

گروه ام تصمیم دارد که آموزش کامل این نرم افزار را به صورت کامل قرار دهد از این رو ابتدا یک ادیتور مناسب رایگان بدون مشکل را بعد از یک هفته بررسی یافتیم که از مهم ترین بخش های هر آموزشی است ما در این پست به معرفی نرم افزار بسنده کرده و در پست های بعد از ابتدا این نرم افزار را آموزش داده و گام به گام پیش می رویم .

خب حال به نحوه نصب نرم افزار می پردازیم این نرم افزار دارای چندین نسخه مختلف است که ما نسخه پرتابل آن را برای شما آپلود کرده ایم از مهم ترین ویژگی های این نسخه عدم مشکل هماهنگی با کامپایلر فرترن است . برای استفاده از این نرم افزار باید ابتدا فایل زیپ را از لینک زیر دانلود کرده و از حالت فشورده خارج کنید سپس بدون نیاز به نصب برنامه را اجرا کنید .